Rich Media recording - internetové publikování

Jaké je dnes nejlevnější a nejrozšířenější médium? Samozřejmě je to INTERNET. Ten používají již i děti (základní školou povinné), které nečtou noviny, ani neposlouchají rozhlas. Dá se říct, že dnes internet používá téměř každý občan naší země. Ať v práci nebo doma.

Jak a v jakém formátu se dnes nejlépe dostává velké množství informací do pozornosti lidí? Samozřejmě pomocí obrazu, zvuku a textu dves souhrnně nazývaných MULTIMÉDIA. Čtení dlouhých textů dnes již skoro nikoho nebaví. Jeden obrez řekne více, než tisíc slov. A což teprve film! Televizi musíte sledovat v době, kdy zrovna běži daný program, nebo si ho složitě nahrávat na video, apod. Na internet se, ale Vy i kdokoli jiný může podívat kdykoli se Vám to hodí.

Popis činnosti

obrazek acc1 Zařízení společnosti Accordent, které společnost Manta Technologies distibuuje na evropském trhu, umožňuje obrazový i zvukový záznam přednášek a synchronně prováděnou prezentaci na externích periferiích s možností jejich on-line příp. on-demand publikace v prostředí WWW stránek virtuální univerzity provozované na naší fakultě. Jeho významnou charakteristikou je rovněž minimalizovat finanční a časovou náročnost spojenou s tvorbou a managementem obrazových a zvukových záznamů přednášek doplněných záznamem synchronně prováděné prezentace, což je nezbytně nutné zejména při přípravě prezentací pro studenty oborů kombinovaného studia naší fakulty, kteří potřebují okamžitou dostupnost ve zdálených lokalitách přes web.

Shéma činnosti

  1. Při prezentaci nebo prednášce lze použít různé grafické, video nebo prezentační zdroje.
  2. Rich Media Recorder zesynchronisuje video, audio a grafické vstupy.
  3. Prezentaci může být napojena přímo na různorodé druhy výstupů. Výstup je možné přímo publikovat na CD, USB nebo server
  4. Použití serveru zajištuje on-line publikaci, archivaci i tvorbu agendy.

Parametry

obrazek acc2 Multiprezenční jednotka zpracovává VGA, video a audio signál. Vsechny tyto druhy signálů zpracoje a vytvoří online nebo offline režimu prezentace, který je publikován na internetu nezávisle na prohlížeči a PC platformě. Zařízení pracuje automaticky a není potřeba technická obsluha ani složité nastavení. Prezentace mohou být sledovány živě nebo mohou bát zaznamenávány.
Vstupy: VGA, S-video, audio

Archivace

Výstupní data z tohoto recordéru lze zaznamenat na CD/DVD disk a tyto nosiče přímo distribuovat. Při zápisu je totiž k datům zkopírován potřebný program, který umožní jejich prohlížení.

Pokud jsou výstupní data zasílana na datový server, lze v reálném čase sledovat prostřednictvím inter/intra netu, ale lze je také sledovat později pokud budou data na serveru k dispozici Tímto způsobem můžeme shlédnout přednášky, kterých jsme se nemohli zůčastnit, a které jsme nemohli sledovat ani v reálném čase na webu. Množství nahraných přednášek je omezené pouze kapacitou disku na serveru.

Aktuálně  |   Historie firmy  |   Kontakty  |   Napište nám